Clithon corona (Geweislak)
Direct meebestellen
Basis benodigdheden
![]() |
|
Combineer met
![]() |
|
|
![]() |
|
Hulp nodig?
![]() |
|
![]() |
|
|
![]() |
|
Clithon sowerbyana (bonte geweislak) zijn kleine slakken met uitstulpingen op hun huisje. Het zijn gele met zwart gestreepte slakken. Door ons geleverde slakken zijn nog klein en hebben een formaat van 0,5-1 cm, maar ze kunnen uitgroeien tot ca. 2cm.
Altijd voorzichtig over laten wennen (beter te langzaam dan te snel)
Waterkwaliteit
Clithon corona (Geweislak) geeft de voorkeur aan wat harder, licht-alkalisch water met een GH van minstens 5°dH en pH van minstens 7. Zacht, zuur water zal een slechte invloed op hun huisje hebben. Houdt ook rekening mee dat slakken gevoelig zijn voor opgeloste metalen en chemische verbindingen. Zouden er medicijnen in het water gebruikt worden, breng dan de slakken uit voorzorg over in een ander aquarium.
Voeding
In het aquarium zullen zij zich voeden met allerhande plantaardig materiaal (algen, afgestorven plantenresten etc.), maar ook gestorven dieren zullen worden gegeten. Gezonde planten worden met rust gelaten. Ook overtollig visvoer van vlokken en voedertabletten wordt opgegeten. Het zijn echte opruimers. In alle hoekjes van het aquarium zullen op zoek gaan naar voedsel. Daarbij wordt ook regelmatig de ruit schoon gegraasd, waardoor deze dieren een grote hulp blijken bij het aquariumonderhoud. Voor de slakken zou het aquarium niet te schoon moeten zijn, maar bij voorkeur altijd ergens een hoopje vuil aanwezig waar ze kunnen foerageren.
Type aquarium
Slakken zijn verder voor ieder aquarium vanaf 30L geschikt. Het mag voor zich spreken dat ze niet kunnen worden gehouden met slak etende vissen of vissen (Botia's, kogelvissen etc.). Clithon soorten planten zich niet voort in zoetwater, hiervoor is brakwater nodig. Wel vinden ze het leuk om boven het water uit te sluipen, waardoor ze ook over de rand kunnen klimmen. Controleer in een open aquarium regelmatig op voortvluchtige slakken of gebruik bij voorkeur een afgesloten aquarium. Zorg voor voldoende schuilplaatsen en ze kunnen zo maar enkele jaren oud worden.
Wetenschappelijke naam | Clithon corona (Geweislak) |
Nederlandse naam | Geweislak |
Herkomst | Azië |
Grootte | ca. 2cm |
Temperatuur | 22-30°C |
pH | 6,5-8,5 |
GH (hardheid) | 6-20 |
Aquariumformaat | vanaf 30L |
Bijzonderheden | Plant zich niet voort in zoetwater |